Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×

Calendar

October 2021

October 2021
02 Sat
17:00
SL Benfica VS SPORTING CP Volleyball
Volleyball - Supercup, Pavilhão Municipal de Santo Tirso
18:00
SPORTING CP VS CF "Os Belenenses" Handball
Handball - Matchday 3 - Handball 1 Placard Championship, Pavilhão João Rocha
20:30
FC Arouca VS SPORTING CP Football
Football - Matchday 8 - Portugal BWIN League, Arouca Municipal Stadium
05 Tue
21:00
SPORTING CP VS SCU Torreense Futsal
Futsal - Stromp Trophy, Pavilhão João Rocha
06 Wed
20:00
ADA Maia VS SPORTING CP Handball
Handball - Matchday 4 - Handball 1 Placard Championship, Pavilhão Municipal da Maia
09 Sat
21:00
SPORTING CP VS AA Avanca Handball
Handball - Matchday 5 - Handball 1 Placard Championship, Pavilhão João Rocha
10 Sun
14:30
FC Porto VS SPORTING CP Hockey
Hockey - Matchday 5, 1st Stage - 1st Division National Championship, Dragão Arena (Porto)
15:30
SPORTING CP VS GCR Nun’Álvares Futsal
Futsal - Matchday 1 - Placard League, Pavilhão João Rocha
15 Fri
20:45
CF "Os Belenenses" VS SPORTING CP Football
Football - 3rd round Portuguese Cup, Estádio do Restelo (Lisboa)
16 Sat
15:00
SPORTING CP VS AA Espinho Volleyball
Volleyball - Matchday 4, 1st Stage - Una Seguros League, Pavilhão João Rocha
15:00
ABC VS SPORTING CP Handball
Handball - Matchday 6 - Handball 1 Placard Championship, Pavilhão Flávio Sá Leite (Braga)
19:00
AD Modicus VS SPORTING CP Futsal
Futsal - Matchday 2 - Placard League, Pavilhão do Modicus (Sandim, Vila Nova de Gaia)
17 Sun
15:00
SPORTING CP VS OC Barcelos Hockey
Hockey - Matchday 6, 1st Stage - 1st Division Portuguese Championship , Pavilhão João Rocha - TRANSMISSÃO EM DIRECTO NA SPORTING TV
19 Tue
17:45
Beşiktaş JK VS SPORTING CP Football
Football - Matchday 3 - Champions League, Group C, Vodafone Park (Istambul, Turquia)
19:45
SPORTING CP VS K. Schaffhausen Handball
Handball - Matchday 1, Group D - EHF European League, Pavilhão João Rocha
20 Wed
15:00
SPORTING CP VS Portimonense SC Futsal
Futsal - Matchday 3 - Placard League, Pavilhão João Rocha
23 Sat
14:00
AD Fundão VS SPORTING CP Futsal
Futsal - Matchday 4 - Placard League, Pavilhão Municipal do Fundão
17:00
SC Marinhense VS SPORTING CP Hockey
Hockey - Matchday 8, 1st Stage - 1st Division Portuguese Championship, Pavilhão da Embra (Marinha Grande)
20:30
SPORTING CP VS Moreirense FC Football
Football - Matchday 9 - Portugal BWIN League, José Alvalade Stadium
21:00
SPORTING CP VS FC Gaia Handball
Handball - Matchday 7 - Handball 1 Placard Championship, Pavilhão João Rocha
24 Sun
17:30
Leixões SC VS SPORTING CP Volleyball
Volleyball - Matchday 5, 1st Stage - Una Seguros League, Pavilhão Ilídio Ramos - Centro de Congressos de Matosinhos
26 Tue
17:45
G. Tatabanya KC VS SPORTING CP Handball
Handball - Matchday 2, Group D - EHF European League, Audi Arena (Györ, Hungria)
21:00
HC Turquel VS SPORTING CP Hockey
Hockey - Matchday 7, 1st Stage - 1st Division Portuguese Championship, Pavilhão do HC de Turquel (Turquel)
21:15
SPORTING CP VS FC Famalicão Football
Football - Matchday 2 - Allianz Cup, 3rd Stage, Group B, Estádio José Alvalade
27 Wed
16:30
SPORTING CP VS ACCS FC Futsal
Futsal - Matchday 1, Group 2, Intermediate Round - UEFA Futsal Champions League, Sport Hall Podčetrtek (Podčetrtek, Eslovénia)
28 Thu
16:30
MFC Atyrau VS SPORTING CP Futsal
Futsal - Matchday 2, Group 2, Intermediate Round - UEFA Futsal Champions League, Sport Hall Podčetrtek (Podčetrtek, Eslovénia)
30 Sat
15:00
Boa Hora FC VS SPORTING CP Handball
Handball - Matchday 8 - Handball 1 Placard Championship, Pavilhão Fernando Tavares (Lisboa)
18:30
SL Benfica VS SPORTING CP Volleyball
Volleyball - Matchday 6, 1st Stage - Una Seguros League, Pavilhão n.º 2 do Estádio do SL Benfica (Lisboa)
19:00
FK Dobovec VS SPORTING CP Futsal
Futsal - Matchday 3, Group 2, Intermediate Round - UEFA Futsal Champions League, Sport Hall Podčetrtek (Podčetrtek, Eslovénia)
21:15
SPORTING CP VS Vitória SC Football
Football - Matchday 10 - Portugal BWIN League, José Alvalade Stadium