Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×

Calendário

November 2022

November 2022
01 Tue
17:00
AA Espinho VS SPORTING CP Volleyball
Volleyball - Matchday 5, 1st Stage - Una Seguros League, Pavilhão Arquitecto Jerónimo Reis (Espinho)
17:45
BM Granollers VS SPORTING CP Handball
Handball - Matchday 2, Group C - EHF European League, Palau d'Esports de Granollers (Granollers, Espanha)
20:00
SPORTING CP VS E. Frankfurt Football
Football - Matchday 6, Group D - UEFA Champions League, José Alvalade Stadium
02 Wed
17:30
KK Włocławek VS SPORTING CP Basketball
Basketball - Matchday 4, Regular Season, Group G - FIBA Europe Cup, Hala Mistrzów (Wloclawek, Polónia)
05 Sat
15:00
GC Santo Tirso VS SPORTING CP Handball
Handball - Matchday 7 - Placard Handball 1 Championship, Pavilhão Municipal de Santo Tirso
18:00
SPORTING CP VS SC Lusitânia Basketball
Basketball - Matchday 8, Regular stage - Betclic League, Pavilhão João Rocha
18:00
VC Viana VS SPORTING CP Volleyball
Volleyball - Matchday 6, 1st Stage - Una Seguros League, Pavilhão Municipal Santa Maria Maior (Viana do Castelo)
19:00
CR Candoso VS SPORTING CP Futsal
Futsal - Matchday 5, Regular Season - Placard League, Pavilhão Desportivo do CR Candoso (São Martinho de Candoso)
20:30
SPORTING CP VS Vitória SC Football
Football - Matchday 12 - Portugal bwin League, Estádio José Alvalade
09 Wed
17:00
Pärnu VC VS SPORTING CP Volleyball
Volleyball - 1st leg, Round of 32 - CEV Challenge Cup, Sports Hall Pärnu (Pärnu, Estónia)
12 Sat
15:00
SPORTING CP VS SC Caldas Volleyball
Volleyball - Matchday 7, 1st Stage - Una Seguros League, Pavilhão João Rocha
18:00
SPORTING CP VS Póvoa AC Handball
Handball - Matchday 8 - Placard Handball 1 Championship, Pavilhão João Rocha
13 Sun
20:30
FC Famalicão VS SPORTING CP Football
Football - Matchday 13 - Portugal bwin League, Estádio Municipal de Famalicão
14 Mon
20:00
SPORTING CP VS SC Braga/AAUM Futsal
Futsal - Matchday 6, Regular Season - Placard League, Pavilhão João Rocha
15 Tue
19:00
Imortal BC VS SPORTING CP Basketball
Basketball - Matchday 2, Regular stage - Betclic League, Pavilhão Desportivo de Albufeira
16 Wed
19:30
SPORTING CP VS Pärnu VC Volleyball
Volleyball - 2nd leg, Round of 32 - CEV Challenge Cup, Pavilhão João Rocha
19 Sat
15:00
FC Porto VS SPORTING CP Basketball
Basketball - Matchday 9, Regular stage - Betclic League, Dragão Arena (Porto)
15:00
ABC VS SPORTING CP Handball
Handball - Matchday 9 - Placard Handball 1 Championship, Pavilhão Flávio Sá Leite (Braga)
16:00
Leixões SC VS SPORTING CP Volleyball
Volleyball - Matchday 8, 1st Stage - Una Seguros League, Pavilhão Ilídio Ramos - Centro de Desportos e Congressos de Matosinhos
17:00
CRC Qta. Lombos VS SPORTING CP Futsal
Futsal - Matchday 7, Regular Season - Placard League, Pavilhão Desportivo dos Lombos (Carcavelos)
20 Sun
18:00
SPORTING CP VS Ala Nun'Álvares Volleyball
Volleyball - Matchday 9, 1st Stage - Una Seguros League, Pavilhão João Rocha
22 Tue
19:45
RK Nexe VS SPORTING CP Handball
Handball - Matchday 3, Group C - EHF European League, Osnovna škola kralja Tomislava (Našice, Croácia)
23 Wed
16:00
SPORTING CP VS Loznica-Grad Futsal
Futsal - Matchday 1, Group A, Main stage - UEFA Futsal Champions League, Palajacazzi (Aversa, Itália)
19:30
SPORTING CP VS BC Körmend Basketball
Basketball - Matchday 5, Regular Season, Group G - FIBA Europe Cup, Pavilhão João Rocha
24 Thu
16:00
Uragan VS SPORTING CP Futsal
Futsal - Matchday 2, Group A, Main stage - UEFA Futsal Champions League, Palajacazzi (Aversa, Itália)
25 Fri
15:00
SPORTING CP VS CAB Madeira Basketball
Basketball - Matchday 10, Regular stage - Betclic League, Pavilhão João Rocha
26 Sat
17:15
GC Santo Tirso VS SPORTING CP Volleyball
Volleyball - Matchday 10, 1st Stage - Una Seguros League, Pavilhão do Complexo Desportivo Comendador Manuel Calém (Santo Tirso)
19:30
Città di Eboli VS SPORTING CP Futsal
Futsal - Matchday 3, Group A, Main stage - UEFA Futsal Champions League, Palajacazzi (Aversa, Itália)
27 Sun
12:00
SPORTING CP VS UD Oliveirense Hockey
Hockey - Matchday 6, Regular Season - Placard Championship, Pavilhão João Rocha
15:00
SPORTING CP VS SL Benfica Basketball
Basketball - Matchday 1, Regular stage - Betclic League, Pavilhão João Rocha
18:30
SPORTING CP VS FC Porto Handball
Handball - Matchday 10 - Placard Handball 1 Championship, Pavilhão João Rocha
29 Tue
19:45
SPORTING CP VS Balatonfüredi Handball
Handball - Matchday 4, Group C - EHF European League, Pavilhão João Rocha
30 Wed
17:00
CV Melilla VS SPORTING CP Volleyball
Volleyball - 1st leg, Round of 16 - CEV Challenge Cup, Pabellón Javier Ortiz Imbroda (Melilla, Espanha)
18:00
SPORTING CP VS K. Karhu Basket Basketball
Basketball - Matchday 6, Regular Season, Group G - FIBA Europe Cup, Pavilhão João Rocha
18:30
SPORTING CP VS Portimonense SC Futsal
Futsal - Matchday 8, Regular Season - Placard League, Pavilhão João Rocha
20:00
Famalicense AC VS SPORTING CP Hockey
Hockey - Matchday 7, Regular Season - Placard Championship, Pavilhão Municipal de Famalicão
20:45
SPORTING CP VS SC Farense Football
Football - Matchday 1, 1st Stage / Group B - League Cup, Estádio José Alvalade